Warning: dirname() expects exactly 1 parameter, 2 given in /data/web/virtuals/108711/virtual/www/wp-content/plugins/intelly-related-posts/includes/actions.php on line 10
Ski areál Rokytnice nad Jizero, Krkonoše - Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy v Česku
mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Rokytnice nad Jizero, Krkonoše

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Rokytnice nad Jizerou se řadí mezi největší lyžařská střediska západní části Krkonoš. Návštěvníci zde mohou využít perfektně upravené sjezdové a běžecké tratě.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Rokytnice nad Jizerou nabízí celkem 4 lyžařská střediska a to Horní Domky, Studenov, Pařez a Modrá Hvězda. Ski areál Horní Domky a Studenov patří mezi nejvíce navštěvované. Středisko Horní domky se nachází na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 630 až 1312 metrů. Těšit se můžete na široké sjezdové tratě, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší lyžaře. Horní Domky nabízejí svým návštěvníkům 2 černé sjezdovky, 10 modrých a 6 červených v celkové délce přes 14 kilometrů. Přepravu zajišťují 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků, jejichž přepravní kapacita je 7600 os./hod.

Pro milovníky snowboardu je připraven snowpark a ratolesti jistě potěší velice oblíbený Kidpark. Lyžařské středisko Studenov leží v nadmořské výšce 550 až 930 metrů. Studenov je ideální především pro rodiny s dětmi a méně náročnější lyžaře. Připraveno je pro Vás celkem 11 modrých a 1 červená sjezdovka. Středisko Pařez a Modrá Hvězda patří spíše k rekreačním střediskům. Všechny sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány a uměle zasněžovány. Přepravu zajišťuje 12 vleků. Všechny lyžařská střediska v Rokytnici nad Jizerou jsou vybaveny vlastním zařízením jako je půjčovna lyžařského vybavení, lyžařské školy, ski servis, občerstvení a mnohé další.

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít až 57 km běžeckých tratí v okolí Rokytnice nad Jizerou a Dvoraček, které navazují na další upravované tratě. Skiareál Rokytnice nad Jizerou nabízí komplexní služby pro vyznavače aktivního odpočinku. Bezplatný Skibus jezdí po celé Rokytnici nad Jizerou v půlhodinových intervalech. Parkoviště v Rokytnici je bezplatné a nabízí až 700 parkovacích míst.  Krkonoše jsou ideálním místem pro strávení letní i zimní dovolené.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.7367, 15.4875 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 44' 12.12'', E 15° 29' 15''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu
Čtěte:   Ski areál Ještěd - Ještědský hřbet

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu