mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Josefův Důl – Jizerské hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Josefův důl se nachází v centru Jizerských hor v nadmořské výšce 620 až 720 metrů. Zajímavostí je průměrná délka „zasněžení“, která činí 100 dnů v roce.  Josefův Důl leží cca 15km od města Jablonec nad Nisou a vznikl někdy kolem roku 1690 jako centrum pálení uhlí, pěstování lnu a dřevařství.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Josefův Důl je tvořen šesti sjezdovkami různých obtížností – modrá a červená, čímž si na své přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí. Josefův Důl má dvě sjezdové lokality s každodenním provozem a to sjezdovku Ski Lucifer a druhou pod názvem Bukovka.

Sjezdovka Lucifer je ideálním místem pro celou rodinu.Lyžařské vleky, půjčovna lyží, restaurace, ubytování – to vše nabízí tento ski areál pro vaši prima dovolenou na horách.

Areál Bukovka Vám nabízí druhou nejdelší sjezdovku v Jizerských horách, 3 lyžařské vleky, 100% technicky zasněžované a denně upravované svahy i možnost večerního lyžování. U dolní části sjezdovek blízko parkoviště naleznete  vhodné místo pro sáňkování a bobování.

Lyžařský areál Josefův důl je také nástupním místem na Jizerskohorskou lyžařskou magistrálu. Areál je uměle zasněžován a pravidelně upravován. Pouhé dvě zastávky vlakem od Josefova Dolu můžete využít i lyžařský areál Tanvaldský Špičák.

Nenechte si ujít malebnou krajinu těchto překrásných lyžařských areálů. Sjezdovky Jizerské hory jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro náročné lyžaře.

Zdroj fotek: www.josefuvdul.cz


GPS souřadnice

50.7667, 15.2167 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 46' 0.12'', E 15° 13' 0.12''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu