mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Bedřichov – Jizerské hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Bedřichov nalezneme v centrální části Jizerských hor a nabízí rozsáhlé sjezdové tratě střední i nízké obtížnosti.Nalezneme ho asi 10 km od Liberece.  Sjezdovky leží na severovýchodním svahu Vysokého hřebene v nadmořské výšce 720 – 815 metrů.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Sjezdové tratě jsou svým charakterem vhodné pro rodiny s dětmi a lyžařské kurzy. Ski areál Bedřichov je vybaven systéme technického zasněžování a je místem nástupu na 80 km upravovaných běžeckých tratí. Nástupními místy jsou: Bedřichov běžecký stadion, Nová louka – Šámalova chata, u rozhledny Královka, Sedlo Maliníku.

Většinu sjezdovek zde bez problémů zvládnou i úplní začátečníci. Pouze 2 tratě mají červený stupeň obtížnosti, ostatních 8 pak modrý.  Dále zde naleznete i lyžařskou školu s možností výuky lyžování i jízdy na snowboard. Areál nabízí dále i velice oblíbené večerní lyžování na lyžařském vleku Malinovka.

Skiareál Bedřichov nabízí 8 vleků s přepravní kapacitou 5520 os/hod. Celková délka sjezdových tratí je 6km. Do tohoto areálu můžete využít pravidelné autobusové linky z Jablonce nad Nisou a Liberce, kde jsou také nejbližší nádraží ČD.  Autem lze do Bedřichova dojet z obou měst.

Jizerské hory patří v zimních měsících k oblíbeným cílům vyznavačů sjezdového lyžování. Naleznete tu celou řadu lyžařských areálů různých obtížností.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.7865, 15.1474 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 47' 11.4'', E 15° 8' 50.64''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu