mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Ještěd – Obří sud Javorník

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Moderní skiareál Obří sud Javorník byl vybudován v roce 2010 a naleznete ho v Jeřmanicích na Liberecku. Je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Obří sud se nachází v nadmořské výšce cca 650 m n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd. V areálu naleznete čtyřsedačkovou lanovou dráhu, která je vybavena rozběhovým pásem pro pohodlný nástup s lyžemi na nohou a také velice užitečným trojúhelníkem, který ochrání děti před propadnutím pod zábranou. Na lanovou dráhu navazuje modrá sjezdová trať v délce 900 m. Těšit se zde můžete také na snowpark pro lyžaře a snowboardisty a také tu naleznete dětskou sjezdovku s provázkovým vlekem o délce 80m opatřen bezpečnostními prvky. Sjezdovky jsou technicky zasněžovány a nabízejí i velice oblíbené noční lyžování.

Jistě Vás potěší i možnost vyzkoušet si bobovou dráhu, která je dlouhá 1100 m a je jednou z nejdelších trubkových bobových drah v České republice. Samozřejmostí tohoto areálu je i lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení, občerstvení a mnohé další. Skipark Obří sud nabízí opravdu ojedinělé aktivity po celý rok. Dostupnost areálu je příjemná, buď můžete přijet MHD Liberec nebo autem s možností parkování v areálu s kapacitou cca 160 parkovacích míst. V příštím roce se mohou návštěvníci těšit na otevření restaurace pension Obří Sud ,který je nepřímou kopií původního Obřího sudu, který vyhořel v roce 1974.

Lyžařská střediska Ještěd nabízejí  jedny z nejzajímavějších sjezdovek u nás.

Zdroj fotek: holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.69999, 15.06814 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 41' 59.964'', E 15° 4' 5.304''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Ski areál Ještěd – Obří sud Javorník

  1. Michal

    Byl jste tady už někdo někdy? Jaké to zde je?

  2. Radka Bémová

    jj byla minulý rok a bylo to tam super :o) i na Ještědě :o)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu