mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Luž – Lužické hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Ski areál Luž  leží v malé obci Horní Světlá v Lužických horách v nadmořské výšce 673 metrů. Lyžařské středisko Luž je zasazeno částečně do lesa a částečně na louky. Nachází se necelých 0,5 km od státních hranic s Německem a 25 km od státní hranice Polska.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Luž disponuje  dvěma lyžařskými vleky  – U Pitkina a Na třináctce. Oba vleky můžete využít i k večernímu lyžování.  Vlek U Pitkina je dlouhý 650 m a nachází se na široké cvičné louce, je vhodný zejména pro začátečníky, ale na své si zde přijdou i mírně pokročilí lyžaři.

Vlek Na třináctce má délku 550 m a přilehlá sjezdovka je ideální pro pokročilé a náročné lyžaře. Pro návštěvníky jsou připraveny tři sjezdové tratě, které jsou pravidelně upravovány.

Milovníci snowboardu jistě ocení velice oblíbený snowpark s překážkami. Skiareál Luž je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžařské kurzy. Malebná krajina Lužických hor Vás jistě okouzlí. Samozřejmostí tohoto areálu je půjčovna lyží a snowboardu, parkoviště pro vozidla, občerstvení, večerní lyžování a mnohé další. Díky ideálním klimatickým podmínkám zde vydrží sníh až 80 dní v roce bez používání sněžných děl.

Na své si zde přijdou i příznivci bílé stopy, v okolí naleznete rozsáhlé běžecké trasy, které Vám umožní prohlédnout si zdejší malebnou krajinu hor. Lužické hory jsou nevelké pohraniční pohoří, které je oblíbené především pro letní turistiku, ovšem na své si zde přijdou i milovníci zimních sportů.

Zdroj fotek: www.skiluz.com


GPS souřadnice

50.84274, 14.64836 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 50' 33.864'', E 14° 38' 54.096''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu