mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Benecko – Krkonoše

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Benecko je nejvýše položená a nejkrásnější obec v samém srdci Krkonoš. Nachází se na jižním svahu hory Žalý (1036 m n.m.) a tato obec je známá svým největším množstvím slunečních dnů v roce a nejdelším slunečním svitem.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V Benecku naleznete sjezdovky vhodné pro rodinné lyžování s dětmi, ale i terény pro zdatnější lyžaře a snowboardisty. Skiareál Benecko nabízí vyznavačům sjezdového lyžování moderní čtyřsedačkovou lanovou dráhu, dvanáct lyžařských vleků různých délek.

Zajímavou atrakcí ski areálu Benecko je jistě snowtubing. Jde o jízdu zasněženým korytem na speciální pneumatice, kterou milují nejen děti,ale i dospělí.  Skiareál Benecko nabízí několik různě obtížných sjezdovek od černé až po modrou.

Samozřejmostí tohoto areálu jsou i zařízení s občerstvením, lyžařská škola, večerní lyžování, půjčovna lyžařského vybavení a servis.  Pro milovníky bílé stopy jsou k dispozici kvalitně upravované běžecké tratě. Benecké běžecké tratě jsou napojené na Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky.

Areál disponuje hlídanými parkovišti, výhledovým místem na rozhledně Žalý. Vyzkoušet si můžete i romantickou vyjížďku na saních tažených koňmi.  Zajímavá poloha tohoto střediska (900 m.n.m.) nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů v Krkonoších.

Lyžování v Krkonoších patří mezi velice oblíbené a na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.6598, 15.5422 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 39' 35.28'', E 15° 32' 31.92''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu
Čtěte:   Ski areál Nad Nádražím - Železná ruda, Šumava

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu