mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Ještěd – Ještědský hřbet

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Hora Ještěd (1012 metrů) se nachází na severu Čech na okraji Liberce. Lyžařské středisko Ještěd je v blízkém dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností díky rychlostní komunikaci z Prahy do Liberce.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Ještěd prošel v roce 2009 celkovou modernizací dopravních zařízení a infrastruktury a to především z důvodu pořádání Mistrovství světa v klasickém lyžování. V areálu se můžete těšit na 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačkovou, 1 kabinová lanovku na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků.

Obtížnost sjezdovek se samozřejmě různí, aby každý lyžař mohl volit podle svých schopností. Využít můžete jak náročných tratí na severní straně, tak i lehké na prosluněné jižní straně. Skipark Ještěd nabízí 9,2 km sjezdových tratí a 17 km udržovaných běžkových tratí.

Pro automobily návštěvníků střediska je připraveno prostorné parkoviště a to až 600 parkovacích míst a to zcela zdarma. V areálu naleznete i velice oblíbený snowpark. Jistě uvítáte i službu Skiline, kdy pomocí jízdenky zjistíte pohodlně na svém profilu, kolik jste toho už nalyžovali a kolikrát jste jeli dopravním zařízením.

Lyžařská střediska Ještěd nabízejí jedny z nejzajímavějších sjezdovek v Čechách.

Zdroj fotek: holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.733, 14.9722 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 43' 58.8'', E 14° 58' 19.92''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu