mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZoologická zahrada Liberec

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Na okraji Liberce v Lidových sadech, přímo na úpatí Jizerských hor leží nejstarší zoologická zahrada u nás. ZOO Liberec byla otevřena již v roce 1919 jako malý zvěřinec, ze kterého se  během století stalo sebevědomé a mezinárodně uznávané chovatelské zařízení.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V současné době ZOO chová 170 druhů zvířat v celkovém počtu téměř 1000 kusů o celkové rozloze 13 ha. V liberecké zoo je největší chovná skupina šimpanzů a nahura modrého v ČR. Na jediném místě na světě mimo Čínu se zde úspěšně chová takin čínský. Mezi úspěchy této zoologické zahrady jistě patří úspěšný odchov oslů somálských, krokodýla čelnatého nebo orla kamčatského.

Areálem zoologické zahrady vede naučná stezka nazvaná Lesními ekosystémy Jizerských hor a Prožitková cesta. V sezóně tady jezdí i vláčky. Tato zoologická zahrada se účastní čtyř evropských chovných programů EEP a zasedá ve čtyřech komisích.

Těšit se můžete na pavilon žiraf, pavilon slonů, soví stezku a přilehlé voliéry, pavilon plameňáků, tropický pavilon, pavilon opic, expozici tučnáků, pavilon šelem atd. Jako málokterá ZOO přispěla liberecká zoologická zahrada v minulosti k obohacení československé a české filmové a televizní tvorby slavnými šimpanzími herci. Liberecká zoo je jediná ve střední Evropě, která chová bílé tygry.

V areálu ZOO v Liberci naleznete i stánky s občerstvením, cukrárnu a své děti můžete zabavit v dětském koutku.

ZOO Liberec
Masarykova 1347/31
460 01 Liberec 1
Tel.: 482 710 616; +420 482 710 617
Web: http://www.zooliberec.cz

Otevírací doba:
8.00 – 17.00 v době zimního času (listopad – březen)
8.00 – 18.00 v době letního času (duben – říjen)

Zdroj fotek: zooliberec.cz


GPS souřadnice

50.7733025, 15.06329 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 46' 23.889'', E 15° 3' 47.844''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu