mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůBotanická zahrada – Liberec

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Historie liberecké zahrady sahá až do roku 1876. Bohatstvím svých sbírek se řadí mezi přední místa nejlepších evropských botanických zahrad. Jednou z nejvzácnějších perel je největší leknín světa, viktorie královská, který zde přes léto pravidelně rozkvétá a to již od roku 1956.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Najdete zde také početné sbírky orchidejí a kaktusů, rozsáhlé alpinium, téměř tři století staré kamélie, světově uznávanou kolekci masožravých rostlin i expozici sladkovodních a mořských akvárií.

Prohlídkovou trasu zpestřuje mini ZOO s rybami, tropickými živočichy a dalšími zvířátky. Unikátním dílem je skleníkový komplex, sevřená kompozice devíti skleníků, které k sobě přiléhají jako buňky či krystaly. K jádru čtyř nejvyšších osmibokých pavilonů je připojeno zbývajících pět skleníků různých tvarů a výšek.

Každý je řešen jinak, aby splňoval náročné botanické požadavky na teplotu, vlhkost, proudění vzduchu a i orientaci podle světových   stran.

Chodby mezi pavilony umožňují pohled do několika expozic najednou, takže můžete porovnat různá rostlinná společenstva v celé jejich bohatosti. K nejnavštěvovanějším sektorům zahrady Liberec potom patří oddělení mokřadní flóry.

Botanická zahrada Liberec
Purkyňova 1
460 01 Liberec
Tel.: 485 252 822
web: www.botaniliberec.cz

Otevírací doba:
každý den:
– v zimním čase 8:00 – 16:00
– v letním čase 8:00 – 18:00

Zdroj foto: botaniliberec.cz


GPS souřadnice

50.7789451, 15.0749251 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 46' 44.20236'', E 15° 4' 29.73036''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Botanická zahrada – Liberec

  1. Dana Bergerová

    tak toto je bomba, navštívila jsem ji v květnu a byla jsem naprosto ohromena množstvím flory a rozvržením celé zahrady…v Liberci se mi líbila botanická víc než zoologická

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu