mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZoologická zahrada se zámkem Lešná – Zlín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...
Orientační mapka výletu

Jako z pohádky působí zámek v areálu zoologické zahrady na okraji Zlína. Původní objekt ze začátku 19. století byl zbořen a na jeho místě majitel panství František Seilern nechal do roku 1893 vybudovat romantický komplex s hlavní budovou ozdobenou černými arkýři, štíty, věžemi a věžičkami, nad nimiž vystupuje výrazná válcová věž.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Romantickému exteriéru odpovídají i bohatě zdobené interiéry – některé místnosti mají vyřezávané obložení stěn, kazetové stropy, vyřezávaný nábytek a křišťálové lustry. Zámek ve Zlíně si můžete prohlédnout v rámci návštěvy zoologické zahrady. Ta měla prapůvod ve sbírkách exotické zvěře, vytvářené od roku 1928 Josefem Seilernem. Skutečná ZOO se otevřela veřejnosti až v roce 1948. Na ploše 48 ha se dnes chová kolem 220 druhů. Savci a ptáci žijí v Lešné ve společných expozicích, které věrně napodobují jejich domovinu. Například poměrně nová tropická hala Yucatan představuje faunu, flóru a dávnou civilizaci Mayů na Yucatanském poloostrově.

Zoologická zahrada byla hlavní kulisou dětského filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil z roku 1976, prakticky celý jeho děj se odehrává právě zde. Od doby natáčení se však zahrada dočkala mnoha změn, tak jediné co můžete neomylně identifikovat je pouze zámek, jezírko před ním a výběh plameňáků. Těšit se můžete na slony, žirafy, nosorožce, tygry, zebry, medvědy a gibony, klokany, ale i jihoameričtí papoušci, mravenečníci nebo lamy.

Tato ZOO patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Jistě si nenechte ujít prohlídku moderních pavilonů a rozlehlých přírodních expozic. Tato ZOO se může pochlubit i bohatou botanickou kolekcí. V celém areálu roste více než 1 100 druhů rostlin a bylin.

ZOO a zámek Zlín-Lešná, p.o.
Lukovská 112
763 14 Zlín 12
Tel.: 577 914 180
Web: http://www.zoo-lesna-zlin.cz/

Otevírací doba: viz. webové stránky

Zdroj fotek: zoo-lesna-zlin.cz


GPS souřadnice

49.2742528, 17.7207152 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 16' 27.31008'', E 17° 43' 14.57472''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Zoologická zahrada se zámkem Lešná – Zlín

  1. Jitka Kahounová

    Zrovna včera jsme zoo a zámek navštívili. Mohu vřele doporučit!

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu