mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Božka Přáslavice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato pestrobarevná rozhledna se nachází ve sportovním areálu v obci Přáslavice u Olomouce. Turistům slouží od 3. října 2009, kdy byla oficiálně tato zděná rozhledna otevřena.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Božka, pojmenovaná podle maminky přáslavického starosty Rochovanského, byla vybudována z dotací Evropské unie – ROP Střední Morava a její stavba zahrnovala i postavení nových šaten fotbalového klubu, parkovací a skladovací prostory a sociální zázemí. Je 21 m vysoká a vede na ní 82 schodů. Nachází se v nadmořské výšce 320 m. V dřívější době nedaleko stávala třípatrová triangulační věž. Poslední patro sloužilo turistům jako vyhlídka, avšak během druhé světové války zanikla. Otevírací doba rozhledny je závislá na provozu přilehlé restaurace Bumbálka, kde je k dispozici klíč (všední dny cca do 16 hod., so-ne do 14 hod., v létě max. do 20 hod, v zimě do soumraku) nebo si můžete vaši návštěvu dohodnout na OÚ Přáslavice.

Je umístěna ve sportovním areálu, kde je k dispozici velké množství sportovního vyžití – fotbalové hřiště, hřiště na malou kopanou, hřiště s umělým povrchem, kde lze hrát tenis, volejbal, basketbal nebo florbal. Samozřejmostí je i dětské hřiště s houpačkami, kolotočem a různými prolézačkami. Ve sportovním areálu je umístěno parkoviště a občerstvit se můžete v restauraci „Bumbálka“, kde je za teplého počasí k dispozici venkovní posezení. Rozhledna je umístěna na kraji obce Přáslavice, z dálnice sjezd u obce.

Zdroj fotografie: www.praslavice.com


GPS souřadnice

49.5852177, 17.3875393 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 35' 6.78367'', E 17° 23' 15.14147''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu