mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Zdenička u Těšánek

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna Zdenička je novým cílem turistů na Kroměřížsku. Oficiálně byla otevřena 17. března 2012 a byla postavena v rámci projektu financovaného z fondů  EU „Po formanských cestách“. Pojmenována je po mamince majitele Gruntu Galatík.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato dřevěná rozhledna byla postavena během podzimu 2009 Místní akční skupinou Hříběcí hory, o. s. Financována byla dotacemi z Evropské unie z prostředků Programu rozvoje venkova LEADER v rámci projektu Po formanských cestách. Projekt dále zahrnoval i vytvoření 150 km dlouhé hipostezky, která nabízí mnoho odpočívadel, úvazišť, repliku vodního mlýna i tuto rozhlednu.

Výhled nabízí tato třípatrová rozhledna především na Chřiby. Je umístěna v nadmořské výšce 305 m. Celková výška rozhledny je 15 m a nejvyšší vyhlídková plošina se nachází ve 12 m. Vede na ní 47 schodů. K rozhledně se dostanete po polních cestách zmíněné nově vytyčené hipostezky z Těšánek nebo od Troubek. V případě příznivého počasí je volně přístupná.

Foto: P. Zágora. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.2169594, 17.2826958 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 13' 1.05376'', E 17° 16' 57.70477''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu