mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVysoký Hrádek – muzeum Jaderné elektrárny Temelín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Vysoký Hrádek je název zámečku, ve kterém je muzeum Jaderné elektrárny Temelín. V historických záznamech se hovoří, že původní vladycký dvůr a později i tvrz vybudovali v této lokalitě páni ze Březí, kteří pocházeli ze dvora Knín a Býšov. V muzeu je rozsáhlá expozice o jaderné elektrárně, včetně velmi podrobného modelu elektrárny.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jistě Vás potěší možnost si prohlédnout i velmi poučnou expozici o různých způsobech získávání elektrické energie v Temelíně. Pokud se chcete dozvědět,jak se řídí jaderný reaktor? Co je to žlutý koláč nebo co můžete pozorovat v mlžné komoře, pak si nenechte ujít návštěvu tohoto zámečku.

V podkroví zámečku je umístěn moderně vybavený kinosál, kde se prostřednictvím počítačových ukázek a animací seznámíte s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky. Celý film sledujete přes polarizační brýle, které umožňují prostorový pohled.

Tento zámek si odkoupila v roce 1994 akciová společnost ČEZ. Vysoký Hrádek se nachází v těsném sousedství elektrárny. Při cestě z Českých Budějovic pojedete směrem na Týn nad Vltavou a Temelín je přibližně 6 km před Týnem vlevo od silnice.

Pro zájemce o volnou prohlídku a individuální návštěvníky je Informační centrum otevřeno každý den (včetně sobot a nedělí) od 9.00 do 16.00 hod., v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod. Exkurze do střeženého prostoru elektrárny je však určena pouze pro odborné technické skupiny a střední a vysoké školy.

Zámek Vysoký hrádek
373 01  Temelín
Tel.: 385 782 639
Web: http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/jaderna-energetika/jaderne-elektrarny-cez/ete/informacni-centrum.html

Zdroj fotek: http://old.tnv.cz/


GPS souřadnice

49.1897286, 14.3472769 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 11' 23.02296'', E 14° 20' 50.19684''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Vysoký Hrádek – muzeum Jaderné elektrárny Temelín

  1. Jitka Treslova

    Doporučuju :-)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu