mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Zadov – Šumava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Zadov leží v nadmořské výšce 890-1120 m.n.m a nachází se poblíž Vimperka na hranici Národního parku Šumava. Zadov patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska Šumavy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Těšit se můžete na 2 lanové dráhy a 4 lyžařské vleky na přibližně 4,5 km sjezdových tratí lehké až střední obtížnosti. Skiareál Zadov patří k nejznámějším střediskům běžeckého lyžování na Šumavě. Pro milovníky bílé stopy je připraveno 50 km upravovaných běžeckých tras a na svých projížďkách můžete potkat i naši zlatou olympioničku Kateřinu Neumannovou.

Zadov je ideálním místem především pro rodiny s dětmi nebo pro lyžařské výcviky. Lyžařský areál Zadov se skládá ze dvou částí a to areál Kobyla a areál Churáňov.
Samozřejmostí tohoto areálu jsou i lyžařské školy, snowtubing, půjčovny se servisem, snowpark, lyžařský běžecký stadion a lanové centrum. Snowboardisty jistě potěší možnost vyzkoušet si kreace na zábradlí v lokalitě Pucalka a přírodní U-rampičku na sjezdovce č.4.

Ski areál Zadov patří mezi moderní lyžařská střediska a odpovídá těm nejvyšším nárokům na zábavu a komfort. Středisko nabízí i večerní lyžování. Sjezdovky jsou dvakrát denně technicky upravovány a uměle zasněžovány. Parkování je zajištěno pro přibližně 500 aut.  Šumava patří mezi vyhledávané lyžařské lokality a může se pyšnit mnoha zajímavými ski areály.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

49.0663, 13.6307 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 3' 58.68'', E 13° 37' 50.52''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu