mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Špičkák Železná Ruda, Šumava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Špičák Železná Ruda leží necelých 5 kilometrů od hranic s Německem a 85 kilometrů od Plzně. Ideální nadmořská výška 865 až 1202 metrů zaručuje dostatečnou sněhovou nadílku až 5 měsíců v roce. Často je Špičák – Železná Ruda označován jako nejlepší místo pro  lyžování na české straně Šumavy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Špičák Železná Ruda nabízí svým návštěvníkům 10 sjezdových tratí, které jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby i uměle zasněžovány.  Další čtyři  sjezdové tratě jsou  součástí lyžařské školy. Pro milovníky snowboardu je připraven kvalitní snowpark, kde si mohou užít spoustu zábavy a vyzkoušet si různé skoky. V okolí tohoto areálu můžete také vyzkoušet horkou novinku zimní sezóny 2011/2012 a to skitouringové trasy. Přepravu zajišťuje 6 vleků a 1 čtyřsedačková lanová dráha. Těšit se můžete na celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Dále skiareál Špičák Železná Ruda nabízí večerní lyžování, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, občerstvení, ski servis. Samozřejmostí je též lyžařská a snowboardová škola.  Pro ratolesti je připraveno dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, které je dále vybaveno i pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování.

Pro příznivce běžeckého lyžování jsou připraveny desítky kilometrů strojově upravovaných běžeckých tras. Šumava nabízí velké množství lyžařských areálů, které vynikají perfektně upravenými sjezdovkami a komplexními službami.

Zdroj fotek: http://www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

49.1309, 13.2383 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 7' 51.24'', E 13° 14' 17.88''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu