mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Nové Hutě, Šumava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Nové Hutě patří mezi menší šumavská střediska, nachází se nedaleko svých známějších areálů a to  Zadova a Churáňova. Areál Nové Hutě je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Nové Hutě nabízí svým návštěvníkům lyžařský vlek Tatrapoma dlouhý 1050 m a s převýšením 150 m. Přepravní kapacita činí 900 os./hod. Pro ratolesti je připraven malý dětský provazový vlek. Těšit se můžete na dvě sjezdové tratě a to o délce 1050m, druhá sjezdovka je dětská v délce 100 metrů. V okolí areálu naleznete i další vleky. Pro milovníky běžek nabízí Ski areál Nové Hutě velice oblíbenou trasu na Borovou Ladu.

Další známá běžecká trasa vede 50m od horní stanice vleku a to směrem Zlatá Studna. Široké a upravované sjezdové tratě jsou ideální pro lyžařské výcviky. Skiareál Nové Hutě je klidné středisko bez dlouhých front a čekání. Samozřejmostí je ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení, parkoviště a mnohé další. Ideální nadmořská výška zaručuje ideální sněhové podmínky. V okolí areálu jsou k dispozici ubytovací zařízení n disponující cca 800 lůžky.

Šumava nabízí lyžařům, snowboardistům i běžkařům výborné sněhové podmínky. Moderní lyžařská střediska a upravované sjezdové tratě uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Zdroj fotek: www.novehute.cz


GPS souřadnice

49.016, 13.5681 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 0' 57.6'', E 13° 34' 5.16''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu