mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Na Horách u Rohatců

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna se nachází na návrší „Na horách“ (221 m) u obce Rohatce. Je sice poměrně nízká, avšak nabízí unikátní výhled na České středohoří, Říp či Roudnici nad Labem.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Místo samotné má již svoji historii. Dříve zde byl umístěn naváděcí maják určený pro ruzyňské letiště, po němž zde však zůstal pouze kruhový základ. Záměr postavit zde rozhlednu byl poprvé nadnesen v roce 2003. Následujícího roku bylo toto rozhodnutí zaneseno i do územního plánu a byli osloveni studenti Vysoké uměleckoprůmyslové školy v Praze, aby přišli s návrhy, jak by rozhledna mohla vypadat.

Zajímavých návrhů se sešlo hned několik, avšak nejspíš z finančních důvodů nebyla výstavba realizována. Ale podařilo se nechat převést návrší, kde měla stát, do majetku obce, která jej následně dala do užívání sportovnímu klubu Cyklobulf Hrobce. V dubnu 2009 členové tohoto klubu provedli úklid místa, následně se postarali o umístění cyklostojanů a laviček. Vtipně okolo návrší zasadili jedenáct betonových sloupků a nazvali jej „Stonehill“. Následně byl ještě postaven asi 3 m vysoký kamenný monument.

Poté byla na konci dubna na traktoru dovezena dřevená konstrukce této neveliké rozhledny a na místě osazena. 5. května 2011 došlo k oficiálnímu otevření pro širokou veřejnost. Rozhledna je vysoká cca 4 m a vyhlídka je o metr níže. Je volně přístupná. Na rozhlednu vede dřevěný žebřík.

Do blízkosti rozhledny lze dojet autem. V obci Rohatce se dáte směrem na Roudnici nad Labem, kde asi po kilometru narazíte na odbočku k rozhledně a u závory můžete váš vůz ponechat. K rozhledně to máte už jen cca 200 m.

Foto: M. Špád. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.4514381, 14.2102575 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 27' 5.17728'', E 14° 12' 36.92711''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu