mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Vlčí hoře u Oseka

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Nachází se v Ústeckém kraji, který má nejvyšší koncentraci rozhleden u nás. Je to multifunkční věž postavená v roce 2005 nad městečkem Osek na návrší Vlčí hory (890 m). Jako mnoho našich rozhleden slouží k více účelům zároveň.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Turistům je na této 40 m vysoké věži volně zpřístupněn ochoz ve výšce 15 m. Nabízí výhledy na Krušné hory, České středohoří i uhelnou pánev a Litvínov. Dále věž slouží jako monitorovací stožár Českého telekomunikačního úřadu určený pro dálkové automatické sledování frekvencí až po 10 GHz, který si vyžádala Evropská unie.

Radnici v Oseku se k této věži podařilo prosadit požadavek, aby zde byla i rozhledna. Točité schodiště i ochoz bylo zrealizováno za finančního přispění Ministerstva financí a z rozpočtu města Osek. Rozhledna byla oficiálně zpřístupněná v létě 2006. V blízkosti věže se také nachází jednoduchá dřevěná triangulační věž, což je poměrně rarita.

Z nedaleké obce Dlouhá Louka nenaleznete žádný ukazatel k této rozhledně. Automobilem se sem dostanete z obce Osek po místní komunikaci na Loučnou, z které po cca kilometru odbočíte na Dlouhou Louku. Zde auto musíte zaparkovat v obci a k rozhledně se vydat pěšky (cca půl kilometru). Nejbližší vlakové spojení je zastávka Osek město. Odtud se k rozhledně dostanete po žluté a poté modré turistické trase (vzdálenost cca 5,5 km).

Zdroj fotografií: M. Čada


GPS souřadnice

50.6467373, 13.6417472 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 38' 48.25413'', E 13° 38' 30.29005''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu