mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVíťova rozhledna u Náčkovic

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna je zároveň telekomunikačním stožárem, ale nabízí neopakovatelný vzhled. Oproti tradičním vysílačům s rozhlednou, které rostou jak houby po dešti, má tato opravdu zajímavý design.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nachází se na bezejmenné kótě 616 m v Českém středohoří nad osadou Náčkovice u Lovečkovic. Rozhledna se začala stavět na podzim roku 2003 a již 6. dubna 2004 byla oficiálně zpřístupněna veřejnosti. Spodní část je obezděna přírodním kamenem, z ní pak vyrůstá dřevem opláštěná železná konstrukce. Název byl prý odvozen podle jména stavitele vyhlídky.

Rozhledna je celkem 21 m vysoká a vyhlídkový ochoz pro turisty s osmi okny je umístěn ve výšce 8,5 m. Vede na ni 45 schodů. Je přístupná v návštěvních hodinách od května do října od pátku do neděle od 9 do 17 hod. Nabízí výhledy na České středohoří, Krušné a Lužické hory. Dostanete se sem po panelové cestě, která odbočuje ze silnice Náčkovice – Mukařov a věž je zdálky viditelná.


GPS souřadnice

50.6494584, 14.2767693 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 38' 58.05024'', E 14° 16' 36.36948''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu