mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůObří akvárium Hradec Králové

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte s námi do největšího sladkovodního akvária v Evropě, naleznete ho v samém centru Hradce Králové.  Nenechte si ujít bezprostřední kontakt s tropickou přírodou, chvíle odpočinku a sportu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V areálu se nenachází pouze akvárium, ale také sportoviště s ricochetovým kurtem, saunou a posilovnou. Dále pak  restaurace Café Piraňa a za zmínku jistě stojí i videoprojekce přírodních krás na obří obrazovce. Zde si najde zábavu každý, ať už dospělí nebo děti. Bezesporu největším lákadlem pro návštěvníky je právě Obří akvárium.

Chloubou akvária je čtyřletý rejnok Agáta. Po průchodu pralesem na Vás čeká tropická tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat včetně opravdových rarit. Celkový objem nádrže činí 130 000 l vody. Akvárium je 5 m dlouhé a 8 m široké. Výška hladiny ode dna je 4,8 metrů. Pohled na vodní živočichy ze dna tůně Vám představí tunel z akrylátového skla.

Pravidelné krmení tu každý čtvrtek obstarává Petr Petr, nadšený akvarista  a také jeden ze spolumajitelů objektu. Děti jistě ocení, že zde mohou nakrmit ryby. Akvárium v Hradci Králové nabízí také večerní posezení pro romantiky, uvnitř můžete posedět s partnerem či přáteli a relaxovat se sklenkou sektu.

Obří akvárium – Hradec Králové
Baarova ulice 1663 / 10
Hradec Králové 2, 500 02
Tel.: 495 534 555
Web: www.obriakvarium.cz

Zdroj fotek: www.obriakvarium.cz


GPS souřadnice

50.2046163, 15.8188677 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 12' 16.61868'', E 15° 49' 7.92372''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu