mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZoologická zahrada – Dvůr Králové nad Labem

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...
Orientační mapka výletu

Na 2300 druhů zvířat na ploše 63 ha nás čeká v areálu zoologické zahrady ve starobylém podkrkonošském městě. ZOO Dvůr Králové nad Labem patří mezi největší v České republice a pro veřejnost je otevřena již od roku 1946.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V areálu je řada pavilonů a expozic od Pavilonu šelem přes Tropické bažiny až třeba k pavilonu Ptačí svět. Mimořádné je i sladkovodní akvárium o obsahu 30 000 litrů. V Africké safary lze spatřit nosorožce, lvy, žirafy, gepardy, antilopy, pakoně, zebry a spoustu dalších druhů zvířat.

V ceně vstupného je zahrnuta i jízda safaribusem. Můžete využít i některé netradiční programy jako Offroad safary, případně oblíbené Večerní safari. Unikátní nabídkou jsou i zážitkové programy jako např. Ošetřovatelem v ZOO, ZOO zadními vrátky, Po ZOO s průvodcem, Stavba v ZOO atd.

ZOO Dvůr Králové je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a je považována za jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad na světě. Specializaci na africkou faunu prosadil Ing. Josef Vágner, který působil v této ZOO jako ředitel v letech 1965-83.

Při prohlídce se snadno zorientujete podle zobrazených plánků a směrovek, které uvidíte rozmístěné po celé trase. Všude visí rovněž jmenovky zvířat se základními informacemi o nich. Různými vtipnými způsoby můžete zvířatům na mnoha místech přidat do kasičky nějakou tu korunu.

Před vstupem do zahrady je velkokapacitní parkoviště, v areálu je mnoho možností k zakoupení občerstvení i suvenýrů a prodejna propagačních materiálů.

ZOO je otevřena celoročně.
Jarní sezóna: duben od 9-do 17 hod
Letní sezóna: květen – září od 9- do 18 hod
Podzimní sezóna: říjen od 9-do 17 hod.
Zimní sezóna :listopad – březen od 9-do 16 hod.

ZOO Dvůr Králové nad Labem
Štefánikova 1029
544 01 Dvůr Králové n. L.
Tel.: +420 499 329 515
Web: www.zoodvurkralove.cz

Zdroj fotek: www.zoodvurkralove.cz


GPS souřadnice

50.4344595, 15.8016652 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 26' 4.0542'', E 15° 48' 5.99472''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu