mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Bouřňák – Krušné hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařské středisko Bouřňák leží mezi obcemi Mikulov a Moldava v Krušných horách. Díky své ideální poloze je tento areál vhodnou lokalitou pro zimní sporty.  Z Prahy se sem po dálnici D8 dostanete přibližně za hodinu. Z Bouřňáku se směrem k Mikulovu můžete rozjet po čtyřech sjezdovkách, pátou směrem k osadě Hrob.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Skiareál Bouřňák patří mezi největší lyžařská střediska na Teplicku a řadí se mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, tudíž si zde užijete opravdu bohaté sněhové nadílky.  Využít můžete až 6 sjezdových tratí různých obtížností. Děti a začínající lyžaři jistě navštíví sjezdovku „Údolíčko“. Mírně pokročilí lyžaři se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce a nároční lyžaři jistě využijí Slalomový svah, který patří k nejstrmějším svahům v České republice a nabízí výjimečný výhled na malebnou krajinu Českého středohoří. V tomto areálu zažijete opravu pestré lyžařské zážitky. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány a uměle zasněžovány.

Samozřejmostí je půjčovna lyží, ski servis, večerní lyžování, lyžařská škola i občerstvení. Sportovní centrum Bouřňák  disponuje 6 vleky. V okolí naleznete řadu upravovaných běžeckých tras navazujících na Krušnohorskou magistrálu. Pokud přijedete automobilem, pak ho můžete nechat zaparkované buď na placeném nebo bezplatném parkovišti. Snowboardisty jistě potěší velice oblíbený snowpark, kde si mohou vyzkoušet skoky a zažít opravdu nevšední zážitky.
Sjezdovky v Krušných horách uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Malebná krajina a moderní ski areály okouzlí každého návštěvníka.

Zdroj fotek: www.scbournak.cz


GPS souřadnice

50.68863, 13.71843 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 41' 19.068'', E 13° 43' 6.348''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu