mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Zadní Telnice – Krušné hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Zadní Telnice leží přibližně 15 km od Ústí nad Labem na východním okraji Krušných hor. Díky otevření dálnice D8 přes Krušné hory je tento areál  snadno dostupný i pro návštěvníky z Prahy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Zadní Telnice disponuje 6 vleky a nabízí pravidelně upravované sjezdové tratě. Sjezdovky jsou stupňovány od nejsnadnějších až po nejobtížnější a jejich celková délka činí 5 kilometrů.

Lyžařský areál Telnice leží v nadmořské výšce 600 až 800 metrů. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři. Pro děti je připraven velice oblíbený dětský vlek kolotoč, dále také vlek Kašpárek a silonové lano. Většina sjezdovek je uměle zasněžována. SKI klub Telnice nabízí pro své návštěvníky také parkoviště pro přibližně 500 vozidel. Samozřejmostí je též půjčovna lyžařského vybavení, ski servis, večerní lyžování, občerstvení a mnohé další.

Milovníci bílé stopy jistě využijí běžecké trasy na Adolfově nebo běžecké tratě směr Cínovec a Komáří hůrka, které jsou také pravidelně upravovány. Pro snowboardisty je připraven snowboard park, kde si užijí spoustu zábavy i ti nejlepší rideři. Lyžařský areál Telnice je jedním ze zakladatelů občanského sdružení Krušnohorská bílá stopa.

Krušné hory nabízejí návštěvníkům nejen perfektně upravené běžecké a sjezdové tratě, ale také moderní lyžařské areály a vhodné klimatické podmínky zaručující dostatek sněhu.

Zdroj fotek: www.ski-telnice.cz


GPS souřadnice

50.7167, 13.95 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 43' 0.12'', E 13° 57' 0''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu