mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Monínec – Česká Sibiř

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Monínec se nachází nedaleko Prahy v oblasti zvané Česká Sibiř. Leží v nadmořské výšce 724 metrů a díky své ideální poloze je nejlepším lyžařským centrem ve středních Čechách.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Monínec je vybaven nejmodernější horskou technologií. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha s přepravní kapacitou 2400 os./hod. a také komfortní dvoumístní vlek. Lyžařské středisko Monínec nabízí svým návštěvníkům červenou sjezdovku o délce 1200 metrů. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány a uměle zasněžovány.

Samozřejmostí je večerní lyžování, ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení, parkoviště a mnohé další. Snowboardisti jistě využijí tolik oblíbený snowpark, kde si mohou vyzkoušet svoje umění na různých překážkách. Skiareál Monínec můžete samozřejmě navštívit i v létě, kdy je pro vás připraveno mnoho zážitků. Na své si zde přijdou i milovníci bílé stopy. V okolí je pro návštěvníky připraveno 85 km značených a pravidelně udržovaných běžeckých tras.

Na své si zde přijdu jak rodiny s dětmi, tak i začátečníci a pokročilí lyžaři, snowboardisti a běžkaři. Pro začátečníky je připravena 170 metrů dlouhá sjezdová trať, kde se mohou naučit lyžovat a navštívit lyžařskou školu. Název Česká Sibiř byste na mapě jen těžko hledali, ovšem místní lidé  zdejšímu drsnému kraji jinak neřeknou. Zima tu přichází velice brzy a pro milovníky zimních sportů je tato lokalita velice oblíbená. 

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

49.54387, 14.51638 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 32' 37.932'', E 14° 30' 58.968''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu