mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůNudapláž – Lhota u Brandýsa

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+10)
Loading...
Orientační mapka výletu

Nudapláže se v poslední době úspěšně vžily do běžného života a dá se říct, že prakticky již nepůsobí žádné velké emoce. Nudisty jsme začali přijímat jako běžnou součást možností pro koupání.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jednou z tradičních a nejznámějších lokalit je již několik desítek let Lhota u Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi. Jedná se o prostor bývalého lomu na písek, který je nyní zatopen a vytváří jezero o velikosti 18 hektarů. Nutno podotknouti, že se jedná o prostor v soukromém vlastnictví, který provozuje zhruba 30 různých majitelů jako veřejné koupaliště.

K dispozici pro koupání je příjemná písková pláž o délce dvou kilometrů, na které je přiližně 500 metrů vyhrazeno pro potřeby nudipláže. Dlouhodobá historie této pláže dává jistotu kvality a pohodlného odpočinku. Prostor pláže z jedné strany ohraničuje borový les, z druhé strany čistá voda, která je  známá svoji odolností vůči řasám s sinicím.

K dispozici je samozřejmě i potřebné vybavení včetně toalet, občestvení a sprch. Zázemí pro děti je k dispozici na nedaleké pláži pro oblečené. Parkovací plochy u koupání jsou dostatečně dimenzované a pojmou více než 1000 osobních automobilů  – podle majitelů v horkých dnech pláže pojmou i 5-6 tisíc návštěvníků během jediného dne.

Na pláži se každoročně odehrává i řada akcí, mezi kterými nechybí například MISS NATURA LHOTA a Mistrovství v Aquazorbingu.

GPS souřadnice pláže: 50.24435, 14.67091
Provozovatel: Jezero Lhota s.r.o.
Web: http://www.lhotajezero.cz/

Zdroj foto: http://naturista.cz/drupal/?q=lokalita_lhota


GPS souřadnice

50.24435, 14.67091 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 14' 39.66'', E 14° 40' 15.276''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Nudapláž – Lhota u Brandýsa

  1. wauhells

    Bohužel “správce” jezera Lhota jezero nespravuje a to ani v nejmenším…. břehy neudržované, tráva neposekaná, toalety z dob totality často zavřené, žádná sprcha na pláži, prostě nic, za 50Kč vstupného a 80Kč parkovného. Ve špičce se na jezeře za den vystřídá přes tři tisíce aut a 10 tisíc lidí, ale areál nemá vůbec žádného zodpovědného pracovníka, který by udržoval i pořádek třeba na nudapláži, kam zcela drze choděj textiláci ve velkém. Po stížnostech je v rozhlase vyhlášeno, aby textiláci dodržovali provozní řád a nepobývali na nudapláži v plavkách, ovšem jak ubohé: Toto hlášení není na nudapláži slyšet, neboť tam není reproduktor, takže ho každý ignoruje a není člověka ze správy jezera, který by na to osobně dohlížel a oblečené lidi vykazoval ven. Provozovatelé – Zlatokopové kteří za parný víkend utrží klidně milion na vstupném a parkovném nemají pár tisíc na plavčíka dohlížitele? My stálí návštěvníci jsme z toho už otráveni. Když pominu, že břehy byly postříkany chemikálií, (Rundap)? která je následně ve vodě ve které se koupeme, nemohu pominout nulovou úroveň služeb. Přitom stačí tak málo, jeden pracovník s autoritou mezi návštěvníky…Docela bych majitelům přál, aby zkrachovali, což se samozřejmě nestane. Jaká škoda….

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu