mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHrad Seeberg – Ostroh

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Malebný románský hrad Seeberg má svůj původ již v období kolem roku 1200. První písemná zmínka pochází až z roku 1322. Seeberg se nachází v Ostrohu – část obce Poustka v okrese Cheb. Právě Ostroh je české jméno hradu, které přesně vystihuje jeho polohu na strmém skalnatém ostruhu. Německé pojmenování Seeberg – Jezerní hora prozrazuje, že v blízkosti kdysi bývalo velké, dnes již zcela zaniklé jezero.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ve 2. polovině 16. století byl areál renesančně upraven a v závěru třicetileté války vyhořel. Několik pokusů o obnovu chátrající památky skončilo v půli cesty, až v 70. letech 20. století se teprve začal rekonstruovat a to až do roku 1990. Dnes má hrad Seeberg vzhled vznosného rytířského sídla, které rozhodně stojí za prohlídku. Nejstarší románskou etapu vystihuje věžovitá brána nad příkopem, dále také zdivo hlavního paláce a také část obvodové hradby.

V interiérech se dochovaly některé gotické články. Samotný hrad tvoří dvě části a to románský a gotický palác, jež doprovází renesanční křídla s arkádovou chodbou v nádvoří. Těšit se můžete na expozice nábytku z období baroka, rokoka a 19. století. Jistě Vás uchvátí krásná sbírka karlovarského porcelánu a předměty dokládající životní styl obyvatelstva Chebska v 19. století.  V přilehlých hospodářských budovách se nachází výstava několika venkovských objektů z Chebska.  Malý skanzen nedaleko Chebu Vám představí např. věžovitou sýpku z roku 1717, také brázděnou stodolu z roku 1809 či dřevěný holubník na vysokém sloupu.

Hrad Seeberg
Ostroh, Poustka
350 02 Cheb
Tel.: 354 595 360
Web: www.chebsko.com/products/hrad-seeberg/

Zdroj fotek: www.chebsko.com/products/hrad-seeberg/


GPS souřadnice

50.1323565, 12.2849937 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 7' 56.4834'', E 12° 17' 5.97732''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu