mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůJežíškovo městečko – Boží Dar

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Městečko Boží Dar leží v Krušných horách v nadmořské výšce 1028 m.n.m. Boží Dar je nejen nejvýše položeným městem v Čechách, ale je také vyhlášeným Ježíškovým městečkem. Možná se budete podivovat, proč v tomto období píšeme o Vánocích a Ježíškovi. Nemějte obavy dnešní výlet je zpestřením pro Vaše ratolesti, které milují zimní radovánky a netradiční zábavu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Oživte Vašim dětem dovolenou či prodloužený víkend na horách a dopřejte jim výlet na Ježíškovu cestu na Božím Daru. Bílá stopa je zpestřena zastávkami s pohádkovými domečky, které obývají bytosti jako např. skřítek, netopýr, kamarádi Ježíška a mnohé další.

Ježíškova cesta má dva okruhy, přičemž ten delší měří 12900 metrů a má třináct zastávek. Malý okruh měří 5600 metrů. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Na každé zastávce si děti poznamenají do Ježíškova zápisníku své řešení úkolu, který na této zastávce dostanou. Jistě Vás potěší i Ježíškova pošta,  každý návštěvník zde může vložit své přáníčka a ty jsou pak rozesílány po celé zemi.

Na tuto trasu se můžete se svými dětmi vydat i v případě, že po sněhu už nezbudou ani památky. Na děti v tomto období čekají u zastávek atrakce jako např. kolotoč, houpačky a jiné. V Božím Daru dále naleznete také velice oblíbené sjezdovky, v létě pak cyklostezky, stezky pro pěší a také několik naučných stezek. Pohádková krajina a historické městečko Boží Dar okouzlí nejen děti, ale i dospělé.

Infocentrum Boží Dar
Boží Dar 1
362 62 Krušné Hory
Tel.: 353 815 108
web: www.jeziskovacesta.cz

Zdroj fotek: www.jeziskovacesta.cz; http://www.bozidar.cz


GPS souřadnice

50.4126478, 12.9193835 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 24' 45.53208'', E 12° 55' 9.7806''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu