mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůLanová dráha Diana Karlovy Vary

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Někdy se s mírnou nadsázkou říká, že kdo nebyl na Dianě, nebyl v Karlových Varech. Pravda je, že půvab a jedinečná poloha světoznámých lázní nejlépe vynikne právě při pohledu z okolních vyhlídek a vyhlídkový areál na Výšině k takovým místům bezesporu patří.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp byla v roce 1913 postavena masivní 35 metrů vysoká rozhledna Diana, nejmladší z karlovarských rozhleden. Na ochoz ve výšce 25 metrů můžete vyšlápnout pěšky po 150 schodech nebo se svézt výtahem. Přímo k rozhledně míří lanová dráha.

Z vyhlídkového ochozu můžeme spatřit  celé Karlovy Vary, nahlédnout do údolí řek Ohře a Teplé a také shora obdivovat velkou část výletních míst v rozsáhlých lázeňských lesích.

Z Výšiny přátelství se pak můžete vrátit do města po oblíbené vycházkové trase kolem Findlaterova obelisku a přes Jelení skok až k proslulému Vřídlu. Lanovka je podobně jako její pražská kolegyně na Petříně součástí městské hromadné dopravy.

Lanová dráha má délku 453 metrů a překonává výškový rozdíl 167 metrů. Doba jízdy je přibližně 7 minut. Je to jednokolejka s Abtovými výhybkami. Dráha má celkem tři stanice, dolní je blízko grandhotelu Pupp, další stanice je Jelení skok a horní stanice je Diana, odkud se lze dostat k překrásné rozhledně Diana.

Okolí rozhledny Diana je přímo stvořené pro příjemné vycházky. Těšit se můžete na upravené lesní stezky, celou řadu odpočívadel v podobě altánů, krásnou přírodu a další zajímavá místa. Při návštěvě lázeňského města Karlovy Vary byste si určitě neměli nechat ujít tuto pozoruhodnou projížďku. K rozhledně náleží také restaurace Diana s příjemnou lesní terasou.

Restaurace s rozhlednou Diana
Vrch přátelství 5/1,
360 01 Karlovy Vary
Tel.: 353 22 28 72
Web: http://dianakv.cz/cs/restaurace

Otevírací doba
Lanovka jezdí po celý rok kromě ledna v 15 min. intervalech. Mezi 9 a 18 hodinou (poslední jízda v 19:00). V měsíci duben, květen a říjen je provoz ukončen v 18:00 a v únoru, březnu, listopadu a prosinci v 17:00 hod.

Zdroj fotek: dianakv.cz


GPS souřadnice

50.2190514, 12.8721366 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 13' 8.58504'', E 12° 52' 19.69176''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu