mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůPark Boheminium – Mariánské lázně

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+10)
Loading...
Orientační mapka výletu

Populární atrakcí, jakou se nemůže pochlubit žádné jiné město u nás je miniaturní svět v areálu u hotelu Krakonoš na východním okraji známého lázeňského města, nazývaný Park Boheminium.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Pro veřejnost byl otevřen v roce 1999. Návštěvníci se tu mohou vydat po trase naučně poznávacího okruhu, zasazeného do překrásného prostředí krajinného parku, kde na ně čeká na pět desítek dokonalých maket významných stavebních a technických památek České republiky. Modely vyrábějí a udržují zaměstnanci ve vlastních dílnách; každým rokem jich v expozici několik přibývá.

K vidění jsou tu např. hrady Karlštejn či Kokořín, zámky Ratibořice, Kynžvart, Červená Lhota, Český Krumlov, kamenný most v Písku, věž na Ještědu, kostely v Kočí a na Zelené hoře, lednický minaret či velkomoravský kostel v Sadech u Uherského Hradiště.

Modely jsou až neuvěřitelně přesné. Autoři dodržují měřítko 1:25, což znamená, že stavby jsou 25x menší než originál.
Díky tomuto měřítku vidí návštěvník exponáty tak, jakoby je pozoroval z výšky as 200 metrů. Aby modely odolávaly povětrnostním vlivům, tak je základním výrobním materiálem plast. Kromě staveb jsou zde vystaveny také modely letadel, lodí, vlaků či lanovky.

V sezoně jezdí do parku v Mariánských lázních každou hodinu mikrovláček, nástupní stanice je u Cup Vitalu na Hlavní ulici. Letos byl také zahájen provoz kabinkové lanové dráhy, která Vás rovněž dopraví do parku Boheminium.

Dále v areálu naleznete příjemnou kavárnu Park Cafe Bismarck, dětský koutek s pískovištěm, houpačkami a trampolínou.

Park Boheminium – Mariánské Lázně
areál Krakonoš 665
353 01 Mariánské Lázně
Tel.: 354 621 377
Web: http://www.boheminium.cz/

Otevírací doba:
duben – říjen: denně od 10.00-17:30 hod.

Zdroj fotek: boheminium.cz


GPS souřadnice

49.9647284, 12.7012333 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 57' 53.02224'', E 12° 42' 4.43988''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu