mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Klínovec jih, Krušné hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Klínovec Jih nalezneme na jižní straně Klínovce směrem na Jáchymov. Lyžařské středisko je velice dobře dostupné z Prahy 120 km do Jáchymova, kde naleznete sběrné parkoviště u dolní stanice, odkud můžete nasednout na sedačkovou lanovku a ta Vás vyveze na vrchol Klínovce.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Klínovec Jih nabízí svým návštěvníkům 2 sjezdové tratě. První sjezdovka – červená je dlouhá 2,2 km a je vhodná pro náročnější lyžaře a snowboardisty. Druhá sjezdová trať – modrá je dlouhá 300 m a je ideální pro lyžařské začátečníky a děti. Sjezdovky jsou pravidelně každý den upravovány a v případě potřeby uměle zasněžovány. Přepravu zajišťuje lanová dráha s přepravní kapacitou 840 osob za hodinu.

Na své si zde přijdou jak náročnější lyžaři, tak i začátečníci a rodiny s dětmi. Samozřejmostí je lyžařská a snowboardová škola, ski servis, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, parkoviště, večerní lyžování, občerstvení a mnohé další. Skiareál Klínovec Jih leží v nadmořské výšce 800 – 1230 m.n.m., tudíž si zde užijete bohaté sněhové nadílky až 5 měsíců v roce.  V letních měsících také můžete využít lanovku a to pro pěší turistiku a cykloturistiku.

V Jáchymově můžete využít zdarma skibus, který vás dopraví k dolní stanici lanovky. Krušné hory nabízejí návštěvníkům moderní lyžařské areály a příznivé klimatické podmínky pro všechny zimní sporty.

Zdroj fotek: http://www.klinovec.net


GPS souřadnice

50.38787, 12.94502 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 23' 16.332'', E 12° 56' 42.072''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu