mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Mariánské lázně – Slavkovský les

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Mariánky byl otevřen v roce 2004. Leží na okraji lázeňského centra a svým návštěvníkům nabízí překrásné výhledy na Mariánské Lázně. V oblasti Slavkovského lesa patří Mariánky mezi uznávané lokality, které nabízí dobré vybavení a propracované přírodní scenérie.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Mariánské lázně nabízí kvalitní sjezdové tratě všech obtížností. Celková délka sjezdovek činí 1450 metrů. Přepravu zde zajišťuje kabinová lanovka a 2 lyžařské vleky. Za hodinu tak odbaví přibližně 2500 lyžařů. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány a uměle zasněžovány. Na hlavní sjezdovce můžete využít i večerního lyžování. Středisko Mariánské lázně leží v nadmořské výšce 648 až 720 metrů nad mořem a díky tomu jsou zajištěny skvělé lyžařské podmínky po celé zimní období. Pokud nepatříte mezi zdatné lyžaře, pak můžete využít místní lyžařskou školu a pro ratolesti je připravena dětská školička. Výuka probíhá formou her a soutěží, tudíž se zde rozhodně nudit nebudete.

Samozřejmostí je ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení, parkoviště a mnohé další. Skiareál Mariánky je vhodný jak pro lyžaře začátečníky, tak i pokročilé. Mariánky jsou také místem, kde se pořádají různé zimní soutěže v lyžování a snowboardingu. Pro milovníky běžek  jsou připraveny kvalitní běžecké tratě, které jsou také pravidelně upravovány.

Slavkovský les je vyhledávanou turistickou a rekreační oblastí. Na své si zde přijdu jak milovníci sjezdového lyžování, tak i běžkaři.  Tato oblast je ideální i pro vyznavače pěší turistiky, kteří zde mohou obdivovat mnoho přírodních a kulturních zajímavostí.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

49.97027, 12.7025 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 58' 12.972'', E 12° 42' 9''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu