mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůPanská rozhledna u Drmoulu

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna je umístěna na Panském vrchu (650 m) u obce Drmoul asi 5 km západně od Mariánských lázní. Jedná se o typizovanou věž mobilního operátora, která byla postavena v roce 2008.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Podle dohody obce Drmoul s mobilním operátorem je na věži umístěn rozhlednový ochoz ve výšce 40 m. Celková výška stožáru je 50 m. Rozhledna byla již od července 2008, kdy byla dokončena, volně přístupná veřejnosti, avšak oficiální otevření proběhlo 15. listopadu 2008. Během oficiálního otevření došlo i k vyhlášení výsledků ankety „Jak pojmenovat rozhlednu“. Vylosovaný výherce, který byl jedním z navrhovatelů názvu Panská rozhledna, obdržel drobné upomínkové předměty.

Je volně přístupná na vlastní nebezpečí, v zimních měsících se uzavírá. Nabízí výhled na Slavkovský les, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Přimdu i Dyleň. Přístup je ze silnice Drmoul – Tři Sekery.

Foto: A. Bocková. Děkujeme


GPS souřadnice

49.9351738, 12.6383114 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 56' 6.6258'', E 12° 38' 17.92099''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu