mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Březinka u Bernartic

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Nachází se úpatí vrchu Březinka nedaleko osady Bernartice v nadmořské výšce 570 m a jedná se o mobilní vysílač, který poskytuje zařízení všem třem mobilním operátorům. Oficiálně byla rozhledna pro veřejnost otevřena 3. května 2003.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nabízí výhled na Český les, obec Stráž, kopec se zříceninou Přimda, přírodní parky Sedmihoří a Valcha, dále do Německa na vrchol Ebene s rozhlednou. Typově stejné rozhledny se nacházejí i v dalších koutech naší republiky – například Tobiášův vrch u Jesenice, Petrovice nebo Kozlovský kopec u České Třebové. Provoz rozhledny je zajišťován Kulturním spolkem Bernartice.

Rozhledna je vysoká skoro 49 m a výhled nabízí z 33,5 m. Na vyhlídkovou plošinu vede 178 schodů. Během turistické sezóny je volně přístupná. Cesta sem vede po modré turistické značce z osady Bernartice (cca 1 km), kde lze i zaparkovat motorová vozidla.

Foto: J. Šlapák. Děkujeme


GPS souřadnice

49.6257136, 12.8120461 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 37' 32.56902'', E 12° 48' 43.366''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu