mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna U Strejců – Luby

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna se nachází severozápadně od obce Luby v západních Čechách nedaleko vyvýšeniny Nad Dvorem (632 m). Pochází z roku 2005 a je 22 m vysoká. Příznivci sportu mohou využít i nedaleké golfové hřiště.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Městečko Luby se nachází v příhraničí a dříve to býval Schönbach. Vyrábí se zde strunné hudební nástroje. Nedaleko rozhledny je umístěn i golfový areál, který zde byl postaven v roce 1994. V den otevření rozhledny 14. srpna 2005 se zde konal golfový turnaj Rozhledna Open.

Dřevená rozhledna byla postavena chebskou společností Horal Resort s.r.o. Výstavba spotřebovala celkem 42 m3 dřeva. Vyhlídka je umístěna v 19 m a nabízí kruhový výhled do krajiny. Pro turisty je volně přístupná.

Vozidlem jeďte z Lub na Horní Luby, kde cestou uvidíte značenou odbočku k rozhledně a golfu. Zaparkovat vozidlo můžete u nedalekého golfového areálu. Cyklostezka vede stejnou cestou. Pokud byste si však svůj výlet chtěli trošku zpestřit, využijte možnosti dojít k rozhledně po Naučné stezce Lubsko.

Foto: V. Šustr. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.2631016, 12.387321 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 15' 47.1656'', E 12° 23' 14.35558''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu