mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Klínovec – Krušné hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Ski areál Klínovec je největší lyžařské středisko a také nejvyšší vrchol Krušných hor. Leží pouhých 120km severozápadně od Prahy a nachází se v těsné blízkosti státní hranice s Německem a lyžařského centra Oberwiesenthal.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Skiareál Klínovec nabízí výborné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratí všech obtížností , o rozloze 35 ha, které jsou z 80% zajištěny technickým sněhem. Ve středisku se nachází mimo jiné i velice oblíbený snowpark s U- rampou a lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. Na Klínovci naleznete 3 sedačkové lanovky a 7 lyžařských vleků. Mládež na snowboardech má k dispozici velice povedený klub Óčko Snowpark s několika zajímavými překážkami.

Ski areál Klínovec prošel celkovou modernizací a můžete se tak těšit na celou řadu novinek. Několik lyžařských vleků bylo nahrazeno moderní rychlou čtyřsedačkovou lanovou dráhou s ochrannými kryty sedaček (jediná v Česku). Dále také došlo k prodloužení a rozšíření sjezdových tratí s posílením systému zasněžení. Jistě Vás mile překvapí i nový pokladní a odbavovací systém, který umožnil zavedení vícedenních společných jízdenek se sousedním střediskem v Oberwiesenthalu v Německu. Příznivci bílé stopy jistě ocení také 5 km upravovaných běžeckých tras.

Samozřejmostí tohoto lyžařského areálu je parkoviště pro 700 vozů zdarma. Lyžování v Krušných horách je oblíbené a těšit se můžete na zasněžené svahy a přírodu jako z obrázků Josefa Lady.

Zdroj fotek: www.klinovec.cz


GPS souřadnice

49.0161, 13.5681 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 0' 57.96'', E 13° 34' 5.16''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu