mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Dobříš

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte s námi na pozoruhodný zámek Dobříš, který vyniká svojí překrásnou rokokovou architekturou a překrásnou francouzskou zahradou. Zámek se nachází přibližně 35 km od Prahy, směrem na Strakonice.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Současná podoba tohoto zámku pochází z let 1745-1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Ovšem původní královský statek byl zmíněn již v roce 1252. Současným majitelem zámku je Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, který je potomek původních majitelů a právě tento muž zpřístupnil zámek veřejnosti. Zámek Dobříš můžete navštívit ve kteroukoliv roční dobu,  je otevřen celoročně široké veřejnosti i s francouzským parkem.

Výrazná fasáda zámku upoutá každého návštěvníka na první pohled. Nenechte si ujít toto romantické místo, kde se mimo jiné natáčela např. pohádka Princezny ze Mlejna I. i II. Navštívit zde můžete 11 pokojů  ve stylu rokoka a klasicismu, dále také zrcadlový sál, knihovnu s rodovými portréty, hostinské pokoje s ukázkou bydlení konce 18. a počátku 19. století a také konírnu. Ve francouzském parku si můžete prohlédnut ukázku rokokové zahradní architektury s velkým množství soch od Ignáce Františka Platzera.

Zrcadlový sál je vyzdoben překrásnou štukovou výzdobou a freskami od Jana P. Molitora. V areálu zámku Dobříš můžete také zavítat do muzea historických motocyklů, galerie JCM a zámecké restaurace. Prostory zámku lze také využít pro pořádání svateb, konferencí či zahradních párty.

Zdroj fotek: www.zamekdobris.cz


GPS souřadnice

49.780767, 14.1698086 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 46' 50.7612'', E 14° 10' 11.31096''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu