mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkanzen Rymice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnes navštívíme obec Rymice u Holešova, kde se nachází překrásný areál památek lidového stavitelství východní Hané z 18. – 19. století. Nenechte si ujít pozoruhodná vesnická stavení představují způsob bydlení a hospodaření v této části Moravy v posledních dvou staletích. Skanzen je oblíbeným místem nejen pro děti, ale též pro dospělé.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Především děti ocení možnost prohlédnout si interiéry zdejších domů vybavených kuchyní, velkým množstvím světnic a také hospodářských místností. Udělají si tak dokonalý přehled o tom, jak zde zdejší lidé žili a hospodařili. Domy byly majetkem drobných řemeslníků a zemědělců. Chlapce jistě potěší dílna vesnického sedláře a také stará kovárna s výhní a kovářským nářadím. Zajímavostí  je také větrný mlýn z roku 1795, který byl do areálu přenesen z blízkých Bořenovic. Dozvíte se mnoho zajímavostí o větrných mlýnech na Moravě a ve Slezsku.

Všechny lidové domy jsou postavěny tradiční technologií dřevěného srubu opatřeného hliněnou omítkou. Některé domy jsou  z nepálených cihel a střechy mají krytinu ze slaměných došků. Obcí Rymice vede značená trasa lokální cyklostezky. V severní části obce Rymice byl vybudován rybník, v horkých parních dnes stojí jistě za to dojít se vykoupat a osvěžit se po procházce skanzenem.

Soubor lidové architektury Rymice u Holešova
Rymice čp. 104,
769 01 Holešov
telefon: 573 395 238
Web: http://www.rymice.cz

Zdroj fotek:  www.rymice.cz


GPS souřadnice

49.3427246, 17.532421 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 20' 33.80856'', E 17° 31' 56.7156''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu