mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůArcheologický skanzen Modrá

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+7)
Loading...
Orientační mapka výletu

Toužíte-li po troše starosvětského klidu, pak se s námi vydejte do dob dávno minulých, do světa našich předků. Dnes navštívíme Archeologický skanzen v obci Modrá. Skanzen stojí v místě původního velkomoravského osídlení, několik kilometrů od Uherského Hradiště. Představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z 9. století, z doby Velké Moravy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Stavby vznikly podle konkrétních nálezů a skanzen je rozdělen do několika areálů a celků. První tvoří opevnění se vstupní branou a strážními věžěmi, hospodářský areál, reprezentační sídlo velkomoravského velmože i kostel, repliku někdejšího chrámu sv. Jana v Modré. Prohlídku skanzenu pak uzavírá řemeslnický areál a informační centrum s  nabídkou tradičních výrobků. V kostelíku bývají i velmi oblíbené svatební obřady.

Nenechte si ujít roubenou a zapletenou zemnici, roubený dům, kleť, studnu, pekárnu, obilnici, stavbu palácového typu a mnohé další.

Ve skanzenu v Modré poznáte, jak žili staří Slované, ale můžete si vyzkoušet i dávná řemesla a ochutnat speciality našich předků. Najdete tu jak původní plodiny, keře a stromy, tak i spoustu domácích zvířat, což jistě potěší vaše děti. Kromě toho žije skanzen svým každodenním životem, takže v průběhu celého roku tu probíhají různé slavnosti, vystoupení, výstavy, setkání a trhy.

Archeoskanzen Modrá
Modrá 170
687 06 Velehrad
Tel.: 724 178 591, 572 501 823
web: http://www.archeoskanzen.cz/

Otevírací doba:

Od 1. dubna do 30. dubna: út – ne 9.00 – 16.00 hod.
Od 1. května do 31 října: po – ne 9.00 – 17.00 hod.
Od 1. listopadu do 31 března: na objednávku.

Zdroj fotek: http://www.archeoskanzen.cz


GPS souřadnice

49.1092935, 17.402905 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 6' 33.4566'', E 17° 24' 10.458''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Archeologický skanzen Modrá

  1. Martin Pavelka

    tam je hezky :)

  2. Petra Tvrdoňová

    to mám co by kamenem dohodil:-) doporučuju!

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu