mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Mackova hora u Nového Strašecí

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato rozhledna je jednou z mnoha tohoto druhu, kdy se jedná o rozhlednu a zároveň vysílač mobilního operátora. Nachází se na návrší Mackova hora v nadmořské výšce 482 m u obce Nové Strašecí. Byla postavena v roce 2000 a 5. května 2001 byla oficiálně zpřístupněna návštěvníkům.  

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Původně se mělo jednat o čtyřbokou věž, avšak projekt byl nakonec změněn na trubkový stožár, který je ovinut schodištěm. Provozovatelem bylo původně Muzeum T.G.M. Rakovník, ale v roce 2007 se vyskytly problémy s financováním a poté se provozu ujalo město Nové Strašecí. Rozhledna je 36 m vysoká a vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 21 m. Vede na ní 98 schodů.

Rozhledna nabízí výhled například na horu Říp. Lovoš, Milešovku či jiné vrcholy Českého středohoří, dále Klínovec, křivoklátské lesy i území přírodního parku Džbán.

Automobilem se lze dostat přímo k rozhledně, kde je umístěno malé parkoviště. Přístup je po polní cestě, která odbočuje ze silnice vedoucí z Nového Strašecí do Rudy. V případě cesty vlakem je nejbližší nádraží Nové Strašecí, z kterého se vydáte směrem k silničnímu mostu, dále po silnici nad městem a na křižovatce odbočíte na polní cestu (vzdálenost cca 1.5 km).

Otevírací doba:

  • Květen – červen, září: so – ne 9 – 16 hod
  • Červenec – srpen: út – ne 9 – 16 hod

Mimo otevírací dobu pouze pro hromadné návštěvy po předchozí domluvě.

Autor fotografie:  B. Křížová. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.1574208, 13.8804799 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 9' 26.71501'', E 13° 52' 49.72775''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu