mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Dubecku u Mírové pod Kozákovem

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Jedná se o rozhlednu umístěnou na stožáru mobilního operátora na kopci Dubecko (399 m) u stejnojmenné osady. Výška stožáru je 50 m a vyhlídka se nachází v 33 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Stavba rozhledny započala v roce 2001, po předchozím jednání mobilního operátora a obce, která požadovala schodiště a vyhlídkový ochoz, který by sloužil jako turistická rozhledna. Tento typ stavby v menším provedení se nachází již na Mackově hoře u Nového Stašecí nebo na moravském Čebíně. Vyhlídka byla slavnostně otevřena 6. července 2002, avšak zájemcům byl umožněn vstup již během jara. Provoz rozhledny je zajišťován OÚ Mírová pod Kozákovem.

Vstup je umožněn od dubna do června a září a v říjnu o víkendech od 9 do 16 hod a během července a srpna celý týden od 9 do 17 hod. Za chladného a deštivého počasí je rozhledna z bezpečnostních důvodů uzavřena. Klíč od rozhledny je možné si zapůjčit oproti dokladu totožnosti u pana Lejska na Dubecku č.p. 6, což je asi 150 m od rozhledny. Z osady Dubecko vede k rozhledně lesní cesta, automobil lze zanechat u kapličky. Rozhledna nabízí kruhový rozhled do okolní krajiny. Zahlédnout můžete Český ráj, Trosky, Klokočské skály, Krkonoše, Jizerské hory, Bezděz, i Ralsko.

Foto: Wikipedia


GPS souřadnice

50.5836896, 15.2225769 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 35' 1.28268'', E 15° 13' 21.27668''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu