mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna u Vitčic

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Dřevěná rozhledna se nachází na jižním okraji přírodní rezervace Vitčický les (280 m) mezi osadou Srbce a Vitčice. Rozhlednu nechala postavit místní radnice na konci roku 2001.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Náklady na stavbu se vyšplhaly na 130 tis. Kč a 60 % z této částky bylo získáno z Programu obnovy venkova z EU. Vyhlídka je celkem 8 m vysoká a turisté se mohou pokochat výhledem na Drahanskou vysočinu, Chřiby nebo část Vyškovska po vystoupání 19 příček žebříku z výšky 6 m. Je volně přístupná.

Nedaleko rozhledny se nachází i zajímavá památka místního významu – Dřevěný kříž v lese. Byl postaven a vysvěcen v roce 1932, avšak podepsal se na něm zub času a roku 2001 byl podle dochovaných fotografií obnoven do původního stavu.

Leží poblíž cyklotrasy č. 5084, takže cyklisti mají přístup jednoduchý. Ostatní se sem mohou dostat podél lesa po polní cestě, která odbočuje ze silnice SrbceVitčice.

Foto: Martin Čada. Děkujeme


GPS souřadnice

49.3029607, 17.2381282 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 18' 10.65841'', E 17° 14' 17.26147''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Rozhledna u Vitčic

  1. Sandra

    Dovoluji si upozornit, že Srbce nejsou osada ale obec :)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu