mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídka na Mikulovické jezero

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Krytá dřevěná vyhlídková věž je umístěna na jihozápadním okraji Mikulovického jezera a slouží jako pozorovatelna vodního ptactva. Nachází se v nadmořské výšce cca 350 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vyhlídka je umístěna přibližně kilometr od Mikulovic (okres Znojmo) u Mikulovického jezera, které zabírá plochu 2,7 hektarů. Jedná se o bezodtokovou rákosinu, která dříve byla často zaplavována spodní vodou. Na místě se vyskytuje a rozmnožuje několik druhů obojživelníků a hnízdí zde vodní ptactvo. Místo je od roku 1999 vyhlášenou přírodní památkou.

Vyhlídková věž či krytá pozorovatelna zde byla postavena za pomoci dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje v roce 2007. Celková výška pozorovatelny je 7 m a vyhlídka se nachází ve 3 m. Je volně přístupná. Dostanete se k ní cestou z Mikulovic na Horní Dunajovice, kde ze silnice odbočuje silnička. Poté ještě cca 200 m.

Zdroj fotografie: http://www.zivepomezi.cz


GPS souřadnice

48.952372, 16.1043061 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 57' 8.53905'', E 16° 6' 15.50207''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu