mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídka u Černohorského rašeliniště v Krkonoších

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Vyhlídková věž se nachází nad Jánskými Lázněmi v nadmořské výšce 1180 m a jedná se o jednu ze zastávek stejnojmenné naučné stezky.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vyhlídka se nachází severně od Černé hory a dostanete se sem po zastávkách naučné stezky nebo od kabinové lanovky na Černou horu, dále pokračujte k Sokolovské boudě, odtud po červené k Černé boudě a pak po žluté skoro až k vyhlídce, kam vede dřevěný chodníček zmíněné naučné stezky. Naučná stezka je otevřena jen od června do října.

Vyhlídka se nachází u Černohorského rašeliniště, které je největší svého druhu v Krkonoších. Nachází se v sedle mezi Černou a Světlou horou a rozkládá se na ploše 72 hektarů. Maximální hloubka je 2,5 m.

Postavena byla Správou Krkonošského národního parku v roce 1978 na okraji rašeliniště, avšak kvůli špatnému stavu musela být časem uzavřena. Obnovena byla až v roce 1998. Nabízí výhled pouze východním směrem na rašeliniště. Je celkem 6 m vysoká a vyhlídková plošina je umístěna ve 4 m. Vede na ni 12 schodů a je volně přístupná.

Vyhlídka u Černohorského rašeliniště v Krkonoších

Foto: Martin Čada. Děkujeme!


GPS souřadnice

50.6543514, 15.7469323 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 39' 15.66504'', E 15° 44' 48.95628''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu