mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídková věž – park Gustava Mahlera v Jihlavě

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Vyhlídková věž byla postavena v rámci stavby nového parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Celkové náklady na stavbu parku se vyšplhaly na cca 41 mil. Kč a podstatnou část pokryly prostředky získané z EU.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato 8 m vysoká železná věž se nachází nedaleko bašty městského opevnění ve Věžní ulici v Jihlavě. Oficiálně byla zpřístupněna na jaře 2010, při ukončení výstavby parku a je volně přístupná. Za prohlídku stojí i celý park, kde si můžete v jižní části prohlédnout například základy bývalé synagogy pocházející z roku 1863, která byla v březnu 1939 vypálena nacisty.

Bylo zde vybudováno mnoho nových zpevněných cest, automaticky se zavlažující veřejná zeleň nebo třeba jezírko. V parku je umístěna bronzová socha Gustava Mahlera, která byla slavnostně odhalena 7. Července 2010 při příležitosti 150. Výročí narození tohoto hudebního skladatele, který zde vyrůstal.

Foto: D. Voříšková. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.3961573, 15.5861288 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 23' 46.16635'', E 15° 35' 10.06379''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu