mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na vodojemu Rubačka u Velkého Meziříčí

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato nová rozhledna byla postavena na jaře roku 2009 na vodojemu na kopci Rubačka (590 m) u obce Baliny. Železná rozhledna zde byla vybudována spolu s rekonstrukcí vodojemu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tuto neobvyklou rozhlednu zde nechal zbudovat Svazek obcí s neobvyklým názvem Vodovody a kanalizace. Stavba byla postavena společností Vodárenská a.s., její třebíčskou divizí. Samotný vodojem Baliny slouží jako část přivaděče pitné vody z nádrže Mostiště a to již od roku 1966. Rekonstrukce tohoto vodojemu byla provedena jako součást rozsáhlého projektu, který byl z větší části financován z prostředků z Evropské unie.

Rozhledna je volně přístupná a její výška je 10 m. Na vyhlídku vede 42 schodů. Cesta sem není nijak turisticky značena, ale autem se dá dostat až k vodojemu. Jakmile se dostanete na křižovatku před Oslavičkou, dáte se doprava na Nový Telečkov. Po pravé straně budete již mít kopec Rubačka s rozhlednou. Pěšky je nejlepší přístup od železniční stanice Oslavička.

Foto: D. Voříšková. Děkujeme


GPS souřadnice

49.3231203, 15.9575772 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 19' 23.23305'', E 15° 57' 27.27802''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Rozhledna na vodojemu Rubačka u Velkého Meziříčí

  1. Zbraslav

    Zbraslav měla mít také svojí rozhlednu, ale sešlo z toho… tak máme blízko alespoň vysílač Cukrák :-DDD

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu