mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna u Ocmanic u Náměště nad Oslavou

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato rozhledna je poměrně raritou, protože vypadá jako vesmírná raketa nebo indiánské tee-pee. Nachází se na mírném návrší (429 m) u obce Ocmanice cca 25 km východně od Třebíče.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Zajímavá rozhledna se nachází přímo nad vodojemem. Finanční náklady na její výstavbu činily 420 tis. Kč a byly uhrazeny obcí Ocmanice, mikroregionem Náměšťko a Ministerstvem pro místní rozvoj z fondu dotací na obnovu venkova. Slavnostní zpřístupnění veřejnosti proběhlo 10. června 2004.

Rozhledna je 15,3 m vysoká a vyhlídka je umístěna v 8 m. Vede na ni 50 schodů. Stavba představuje osmiboký pravidelný jehlan. Dřevěné prvky jsou zde kotveny v ocelových patkách. Pod rozhlednou se nachází dřevěné odpočívadlo. Rozhledna patří mezi volně přístupné, avšak v zimních měsících se může stát, že bude zavřena z bezpečnostních důvodů. Nabízí výhled na oblast okolo Náměště nad Oslavou. K rozhledně se dostanete po asfaltové cestě od obce, cyklisti mohou využít značenou cyklotrasu č. 5209.

Foto: Martin Čada. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.2229735, 16.1220899 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 13' 22.7046'', E 16° 7' 19.52364''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu