mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVýlet lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně a na Medvědín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lanovky jsou velice příjemným zpestřením každého výletu. Jízda na nich bývá opravdovým zážitkem. Především pro děti je výlet lanovkou nahoru a po svých zpátky do údolí často jedinou možností, jak je seznámit se světem velkých hor.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Dnes navštívíme Špindlerův Mlýn, kde obě lanovky dobře znají především milovníci lyžování, kteří každou zimu zaplaví tuto krásnou oblast coby nejvýznamnější turistické středisko Krkonoš.

Dolní stanice lanovky na Pláně se nachází v lyžařském areálu Svatý Petr, k lanovce na Medvědín vás dovede z centra Špindlerova Mlýna pohodlná cesta po pravém břehu Labe.

Od horní stanice lanovky na Medvědíně se můžete vydat na jednu z nejkrásnějších krkonošských tras a to přes Šmídovu vyhlídku k mohyle Hanče a Vrbaty. Příjemným zpestřením pro Vás jistě budou zastávka u Pančavského vodopádu, který se svými 250 metry patří k největším vodopádům v České republice. Poté se vydáte přes Labskou boudu až k pramenům Labe. Odtud můžete jít dál po polských hranicích přes Sněžné jámy; Dívčí kameny a Mužské kameny. Cestou zpět do Špindlerova mlýna projdete kolem Petrovy a Davidovy boudy.

Tato trasa je dlouhá přibližně 20 km a není náročná. Zvolíte-li kratší trasu, spojenou se strmým klesáním a chůzí po kamenitých stezkách, pak od Labské boudy musíte sestoupit do Labského dolu a pak se Harrachovou stezkou vydat podél Labe zpět do Špindlerova Mlýna.

Nenechte si ujít překrásné pohledy na hřebeny Krkonoš včetně pohledu na nejvyšší horu České republiky – Sněžku ( 1602 m ).

Ski areál Špindlerův Mlýn
č.p. 281
Špindlerův Mlýn (543 51)
Tel.: 499 467 102
web: http://www.krnap.cz/

Zdroj fotek: http://www.skiareal.cz


GPS souřadnice

50.7254763, 15.6065935 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 43' 31.71468'', E 15° 36' 23.7366''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu