mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMumlavský vodopád – Harrachov

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Mumlavské vodopády se nacházejí v národním parku Krkonoše, nedaleko významného horského letoviska Harrachov a představují jedny z nejmohutnějších a nejkrásnějších vodopádů v ČR.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vodopád působí dost mohutně, vysoký je asi 10 metrů. Vede sem pohodlná silnička, u níž stojí Mumlavská bouda (původně hájovna z poloviny 19. století). Vodopády zabírají celé řečiště a tvoří v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka. V těsné blízkosti vodopádů se nacházejí velké propadliny, které se tam objevily po důlní činnosti bývalého rudného dolu Harrachov. V současnosti se tam ale již ruda netěží. Nenechte si ujít tuto krásnou podívanou, v každém ročním období jsou vodopády jiné, ať už sem zavítáte ve kteroukoliv roční dobu, vždy jej spatříte v jiné podobě.

Cestou na Mumlavské vodopády můžete navštívit i velice zajímavé Hornické muzeum,které je přístupné po celý rok. Harrachov je nejznámějším především díky turistickému a sportovnímu vyžití. Do podvědomí se dostal především díky skokanským můstkům (včetně Mamutího můstku), které patří mezi největší na světě.  První můstek zde stál již v roce 1920, mamut byl vybudován v roce 1980. Uskutečnila se zde řada vrcholných soutěží včetně mistroství světa, harrachovský rodák Pavel Ploc tady doletěl za značku světového rekordu.

Mumlavské vodopády
795 01 Harrachov
Web: http://www.harrachov-info.cz/cz/harrachov/mumlavske-vodopady/

Přístupné po celý rok.

Zdroj fotek: www.harrachov-info.cz


GPS souřadnice

50.7682418, 15.4501876 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 46' 5.67048'', E 15° 27' 0.67536''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Mumlavský vodopád – Harrachov

  1. Lenka Nováková

    Je to tam super i s kočárkem:-)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu