mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůTrojský zámek – Praha

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+7)
Loading...
Orientační mapka výletu

Vydejte se s námi na jeden z nejkrásnějších barokních zámků ze 17. století v Čechách. Trojský zámek se nachází v rezidenční části Prahy  v Tróji.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Trojský zámek v Praze si postavil v 17. století hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka. Zámek v Tróji je postaven v barokním slohu a je obklopen překrásnou zahradou, kterou zdobí fontány, terakotové vázy, štukové prospekty. Tvar zahrady geometricky navazuje na hlavní budovu zámku.

V dřívějších dobách ke statku patřily i pozemky, na kterých je dnes vybudovaná pražská zoologická zahrada. Dominantou celé stavby je velký sál zabírající dvě poschodí. Ze sálu pak vede chodba k přilehlým salonkům. Autorem projektu Trojského zámku byl architekt francouzského původu Jean Baptiste Mathey. V návrhu uplatnil svoje poznatky ze svého pobytu v Itálii a inspiroval se typem římské příměstské vily.

Trojský zámek se nachází vedle pražské zoologické zahrady a v blízkosti můžete také navštívit botanickou zahradu a tropický skleník Fata Morgana. Pro návštěvu se vyplatí zakoupit Trojskou kartu, což je zvýhodněná společná vstupenka do Botanické zahrady, Zoologické zahrady a Zámku Trója, která opravňuje k jednomu vstupu do každé z těchto institucí.

Otevírací doba:
Út – Ne 10:00 – 18:00
Pá 13:00 – 18:00
zahrady do 19.00

U trojského zámku 1
170 00 Praha 7
Tel: 283 851 614

Zdroj fotek: Wikipedia (Lady Rowena, Aktron / Wikimedia Commons)


GPS souřadnice

50.1057231, 14.4325598 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 6' 20.60316'', E 14° 25' 57.21528''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu