mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMotýlí dům Žírovice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+8)
Loading...
Orientační mapka výletu

Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla můžeme sledovat zblízka motýlí život ve velkém skleníků nedaleko Františkových Lázní, v domku u vedlejší silnice z Nového Drahova do Františkových lázní.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Motýlí dům se nachází ve vesničce Žírovice, které leží přibližně 3 kilometry severně od Františkových Lázní v nadmořské výšce 452 metrů. Na jednom prostoru zde žijí motýli, kteří by se jinak v běžné přírodě nepotkali – zastoupena je Afrika, jižní Amerika, jižní a východní Asie, Austrálie. Největší sbírku motýlů u nás vytvořil a v roce 2002 zpřístupnil entomolog a sběratel motýlů Stanislav Macek, který se tomuto koníčku věnuje již 30 let.  Přímo na místě si lze sestavit vlastní sbírku motýlů nebo si koupit třeba jen jediný exemplář.

Úvodní expozice v přízemí domu tvoří rozsáhlá sbírka exotických vypreparovaných motýlů. Vstup a výstup do skleníku je dvojitý – nejprve je třeba vstoupit do předsíňky, za sebou zavřít, pak opatrně postupovat dál. I tak se občas stane, že při odchodu nám na rameno usedne nějaký velký nádherný motýl. Motýli si zde žijí svůj život a my návštěvníci tu prožíváme jakési „motýlí safari“ v neobvyklém vlhkém prostředí, za neustálého šumění motýlích křídel. Nejzajímavějším exemplářem je největší motýl na světě Attacus s rozpětím křídel až 30 cm.

V motýlím domě si můžete zakoupit upomínkové předměty s motýlí tématikou, keramiku, malované hedvábí, vitráže atd.  Nenechte si ujít tento profesionální projekt, který vás okouzlí.

Otevírací doba:
duben, květen, září: ÚT-PÁ 13.00-17.00 hod.,
červenec-srpen: ÚT-NE 10.00-17.00 hod.

Motýlí dům
Žírovice u Františkových Lázní
tel.:354 543 558
Web: http://www.motylidum.cz/

Zdroj fotek: motylidum.cz


GPS souřadnice

50.1375208, 12.3548734 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 8' 15.07488'', E 12° 21' 17.54424''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Motýlí dům Žírovice

  1. Alena Andrlová

    Moc pěkné,letos jsem tam byla….:-)))))

  2. Svazek obcí Kamenné Vrchy

    Aktuální informace z Motýlího domu včetně otevírací doby a vstupného hledejte na našem webu. Rádi vás přivítáme.

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu